multi art festival

Za nami 15. Multi Art Festival oraz ponad 20 punktów w programie

Koncertami na Skwerze Historycznym Rozmarek zakończył się wczoraj 15 Multi Art Festival. W programie trwającego od 27 sierpnia Festiwalu znalazło się ponad 20 wydarzeń, a wśród nich m.in. warsztaty, spotkania, koncerty czy rowerowy rajd.

Nie było nudy. Jak co roku w programie trwającego prawie dwa tygodnie Festiwalu znalazły się różnorodne wydarzenia dla odbiorców i odbiorczyń w każdym wieku, zainteresowanych różnymi obszarami kultury. Uczestnicy i uczestniczki Festiwalu mogli więc wziąć udział m.in. w warsztatach tanecznych, w spływie Prosną (także z opcją tłumaczenia na Polski Język Migowy) współorganizowanym ze Stowarzyszeniem Polacy Dookoła Świata, stworzyć naturalne kosmetyki, zrobić wycinanki z papieru czy maty węchowe dla zwierząt.

Nie zabrakło także pokazów filmowych, slamu poetyckiego czy okazji do potańczenia na silent disco. Gwiazdami finałowego koncertu byli Bitamina i Vito Bambino, którzy wystąpili na postawionej na Rozmarku scenie. Wstęp na wszystkie wydarzenia w programie był jak co roku bezpłatny.

Festiwal odbywał się głównie na Skwerze Historycznym Rozmarek, który na czas festiwalowych wydarzeń zamienił się w plenerową strefę kultury i relaksu dla dzieci i dorosłych. Wybrane wydarzenia odbyły się także w gościnnych przestrzeniach Domu Sąsiedzkiego Podgórze 2-4, Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu czy w Akceleratora Kultury.

Multi Art Festival jest organizowany przez Stowarzyszenie Multi.Art ze wsparciem kilkunastu wolontariuszek. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Kalisz oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Festiwal w tym roku finansowo lub rzeczowo wsparli także sponsorzy, a wśród nich: FB Antczak, Willish, Columbus, Runotex, Lazur, Piekarnia Spomia, Leroy Merlin, Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO sp.zo.o. i Kontrabas Club.

Zdjęcie: Tomasz Bąk Fotografia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *