multi art festival

Ogłaszamy Open call na działanie z zakresu sztuk wizualnych

Ogłaszamy nabór projektów i rezydencji artystycznych podczas 15. Multi Art Festival. Tegoroczny festiwal ma być wybuchem radości i frajdy w (post-)pandemicznym, pełnym niepewności czasie. Festiwal będzie przede wszystkim okazją do spotkania. Czekamy na prace z obszaru sztuki i aktywizmu. Rezydencja potrwa tydzień, a poprzedzać ją może śledztwo i research artystyczny. 

Zapraszamy artystki i artystów sztuk wizualnych i performatywnych, badaczki i badaczy, animatorki i animatorów życia kulturalnego, aktywistki i aktywistów do wzięcia udziału w open call – czekamy na propozycje działań performatywnych i animacyjnych, warsztatów, interwencji wokół idei spotkania oraz budowania wspólnoty i radosnego przeżywania kultury, działań realizowanych w przestrzeni miejskiej i w porozumieniu ze społecznością lokalną. Działania miałyby odbyć się wokół i na Skwerze Historycznym Rozmarek w Kaliszu, na którym odbywa się Festiwal. 

Skwer jest miejscem dla nas szczególnym, spotykamy się tam z mieszkańcami i mieszkankami Kalisza organizując spotkania, warsztaty, koncerty. Do wspólnych działań zachęcamy także najbliższych sąsiadów. Skwer przypomina kaliszanom historię i tradycję miasta wielokulturowego. Oprócz miejsca pamięci, jest też na Skwerze mały trawnik i ulubione przez nas drzewa – akacje, wokół których można zbudować ideę rezydencji. Jesteśmy przekonani, że dziś bardziej niż dawniej potrzebujemy aktywności blisko natury oraz budowania wspólnot. 

Oceniając zgłoszone projekty, ze szczególną uwagą przyjrzymy się propozycjom działań, które będą zakładać (współ-)pracę ze społecznością lokalną; działania procesowe, terenowe; dyskusje i interwencje w przestrzeni miasta; warsztaty. 

Projekt stanie się częścią programu i zostanie zrealizowany w ramach 15. Multi Art Festival w terminie 28 sierpnia-4 września 2021 r.

W ramach produkcji projektu zachęcamy do wykorzystania materiałów z odzysku lub pozyskanie ich we współpracy z odbiorcami działania.

Na działania, realizowane w ramach open call oraz honorarium dla wybranej artystki/artysty, przeznaczamy kwotę w wysokości  2000 zł brutto.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.