dom sąsiedzki,  informacja prasowa,  warsztaty

Przepis na idealne sąsiedztwo

Wczoraj pokazem finałowym na Skwerze Eligiusza Kor-Walczaka zakończyły się półkolonie „Welcom to Gangland, czyli Witaj Drogi Sąsiedzie!”, organizowane przez Stowarzyszenie Multi.Art w Domu Sąsiedzkim Podgórze 2-4.

Co to znaczy „dobre sąsiedztwo”? Jak sprawić, aby nasza okolica była przyjazna do mieszkania? Jakie podwórka są najlepsze? Na te pytania odpowiedzi szukało 21 uczestników półkolonii „Welcom to Gangland, czyli Witaj Drogi Sąsiedzie!”.

Efektem dwutygodniowych spotkań, warsztatów i rozmów było stworzenie idealnego miasteczka – Sąsiadopolis. Do jego zwiedzania uczestnicy zaprosili rodziców, sąsiadów, przyjaciół i znajomych oraz wszystkich mieszkańców Kalisza. Pokaz rozpoczął się pochodem uczestników, zaopatrzonych w transparenty z hasłami, takimi jak: „Uśmiechaj się częściej”, „Fajnie, że tu mieszkasz”, „Miło być Twoim sąsiadem” czy „Rób w życiu to, co kochasz!”.

Następnie uczestnicy zaprosili gości do zwiedzania Sąsiadopolis. Atrakcje, dostępne przy poszczególnych ulicach, odpowiadały na różne potrzeby swoich mieszkańców – dostępne było m.in. kino czy zakład fotograficzny. Na koniec nie zabrakło także występów wokalnych i tanecznych, a także podziękowań i wspólnych zdjęć. Scenariusz pokazu finałowego oraz wszystkie stanowiska zostały wymyślone i zaprojektowane przez uczestników półkolonii ze wsparciem instruktorów i wychowawców grup – Natalii Czarcińskiej, Marty Kościańskiej, Sebastiana Jochana, Marty Śniosek-Masacz, Wojciecha Masacza, Łukasza Jaskóły, Ewy Gaj i Agnieszki Zalewskiej.

Organizatorem półkolonii jest Stowarzyszenie Multi.Art. Półkolonie zostały sfinansowane i zorganizowane w ramach programu Lato w teatrze. Półkolonie współfinansowało Miasto Kalisz. Partnerami projektu jest Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.