multi art festival

Kilkanaście wydarzeń w programie 14. Multi Art Festival

Wydarzenia w programie 14. Multi Art Festival połączy w tym roku hasło „kultura fizyczna”, którą organizatorzy definiują jako fizyczny, namacalny wymiar działań i obiektów kultury, ale także jako relacje człowieka z naturą i ich wzajemne oddziaływanie. Część wydarzeń będzie zatem nawiązywać do tematu zmiany klimatu, a z drugiej strony – łączyć kulturę z aktywnością fizyczną.

14. Multi Art Festival rozpocznie się w piątek, 28 sierpnia, o godz. 19.30 koncertem Joulie Fox, RAT KRU oraz ELEKTRO MAHATMA na Skwerze Historycznym Rozmarek. Na koniec wieczoru organizatorzy zaproszą na silent disco w słuchawkach.

W sobotę, 29 sierpnia, na Rozmarku od godz. 15.00 zaplanowany został dzień piknikowy z kilkoma warsztatami dla osób w różnym wieku, m.in. twórczego spotkania dla dzieci oraz warsztatów dla dorosłych z tworzenia lampionów, woskowijek do przechowywania żywności czy ozdobnych roślinnych kul zwanych kokedame. Nie zabraknie także ćwiczeń rozciągających. Również w sobotę rozpocznie się rezydencja artystyczna Kobalt Migrating Platform. Artystki zaproszą kaliszan do udziału w warsztatach wokół tematyki miejskiej, ekologii i przyrody w mieście. Dzień na Rozmarku zakończy wykład Kamila Wyszkowskiego, Dyrektora Generalnego United Nations Global Poland na temat roli, jaką mamy w powstrzymaniu zmian klimatu oraz pokaz filmu „Strażnicy ziemi” w reżyserii Filipa Malinowskiego.

Na zakończenie pierwszego weekendu 14. Multi Art Festiwalu, w niedzielę, 30 sierpnia o godz. 19.00, spod pomnika Adama Asnyka na Pl. Kolegiackim ruszy prowadzony przez Natalię Czarcińską rowerowy objazd kaliskich pomników pn. „Najpierw masa, potem rzeźba”. Zatrzymując się przy wybranych pomnikach i rzeźbach, artystka zaprosi do rozmowy i refleksji na temat specyfiki wybranych obiektów oraz roli, jakie pełnią one obecnie w przestrzeni publicznej.

Drugi weekend 14. Multi Art Festiwalu rozpocznie się już w czwartek, 3 września, kolejnymi warsztatami w ramach rezydencji Kobalt Migrating Platform. W piątek, 4 września, we współpracy z Galerią Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zaplanowano oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Baneriolanza” Adriana Kempy oraz pokaz filmowy. Oprowadzaniu kuratorskiemu towarzyszyć będą warsztaty banerowe „Baner udomowiony” poprowadzone przez Revo:Home. W ostatni dzień 14. Multi Art Festiwalu, w sobotę 5 września, organizatorzy we współpracy ze stowarzyszeniem Polacy Dookoła Świata zaproszą na spływ rzeką Prosną „Temat rzeka” z komentarzem Anety Kolańczyk. Wieczorem o godz. 19.00 rozpocznie się slam poetycki, a dzień zakończy koncert zespołu Wczasy.

Na wszystkie warsztaty, spływ, rowerowy objazd – obowiązują zapisy. Więcej informacji w zakładce: Warsztaty.

Jeszcze kilka dni trwa zrzutka funduszy na organizację wydarzenia. Członkowie Stowarzyszenia Multi.Art oraz jego sympatycy i przyjaciele przekazali fanty, z których przychody ze sprzedaży zasilą budżet 14. Multi Art Festivalu. Więcej informacji na: https://zrzutka.pl/7a2kmy.

Więcej informacji o programie w zakładce: Program.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.